Cadılar Bayramında kavga ettiler

Cadılar Bayramında kavga ettiler

Cadılar Bayramında kavga ettiler

Cadılar Bayramında kavga ettiler : Pamukkale’nin Bağbaşı Mahallesi’nde, Cadılar Bayramı kutlaması için aynı eğlence mekanında bir araya gelen İranlı ve Suriyeliler, kıyasıya kavga etti. Olaya çok sayıda polis ekibiyle müdahale edildi.

Bir araya geldiklerinde sık sık tartışan ve kavga eden İranlılar ile Suriyeliler, bu kez Cadılar Bayramı kutlaması için dün akşam Bağbaşı’ndaki bir eğlence mekanında buluştu. Güzel başlayan eğlence ilerleyen saatlerde yerini gerginliğe bıraktı.
Karşılıklı sataşmalar kısa sürede kavgaya dönüştü. 20 kişi tekme tokat birbirine girdi ve kavga bir süre sonra eğlence mekanının dışına taştı.
İşletmenin görevlileri, giderek büyüyen kavgaya karışanları ayıramadı ve olay yerine polis ekipleri geldi. Polisin müdahalesiyle kavga sonlandırılırken, olayda yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Sarkıntılık nedeniyle çıktığı iddia edilen olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı, antik Britanya’da kökenli olup, pagan Keltlerin kutladığı Samhain Festivali olarak biliniyor. Pagan ve sonrasında Hıristiyan kökenli olmasına rağmen, seküler bir kutlamaya dönüşmüştür. Maskeli balolar, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen geziler, cadılar Bayramı’nın etkinlikleri asında sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.