BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ HONAZ'DA | Denizli Online Haber | Denizli Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ HONAZ’DA

Denizli Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı Honaz ilçesi’nde gerçekleştirildi.
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı toplantısının ilk birleşimini Honaz’da yaptı. Honaz Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında gerçekleşti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini ve Başkan Zolan’ın 2016-2017 Eylem Planı kapsamında açıkladığı 121 Dev Proje’yi anlatan tanıtım filmi ile başlayan toplantıda Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu bir konuşma yaptı. Denizli’nin büyükşehir olduğu 2014 yılından bu yana Honaz’da büyük yatırımlar yapıldığını belirten Honaz Belediye Başkanı Devecioğlu, “Ben Honazımızın 22 mahallesinde yaptığı hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, bugüne kadar Honaz ilçesine yapılan ve yapılacak projeleri anlattı. Başkan Zolan, “Büyükşehirden sadece Denizli’de değil Ankara’da da övgüyle bahsediliyor. Bunu meclis üyelerimizle el ele vererek hep birlikte başardık. Oy birliğiyle aldığımız kararlarla tüm Türkiye’ye örnek olduk. Çünkü mesele hizmettir, mesele eser bırakmaktır. Bu makamlar gelip geçicidir. Mesele görevde kaldığımız sürece görevimizin hakkını verebiliyor muyuz? Eser ve iz bırakabiliyor muyuz? Gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyor muyuz? Bizim davamız ve hedefimiz budur” diye konuştu.
“GARAJ İHALE AŞAMASINDA”
121 Dev Proje kapsamında Honaz’a yapılması planlanan otogarın ihale aşamasına geldiğini müjdeleyen Başkan Zolan, yine ilçeye yapılacak kapalı yüzme havuzunun da bir yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Honaz’ın bir üniversite şehri olduğun vurgulayan Başkan Zolan, “Şu an Honaz ilçemizde 3 bin 500 olan öğrenci nüfusumuz 5-10 yıl sonra 10-15 bini bulabilir. Çünkü Pamukkale Üniversitesi’nin ikinci kampusu olarak Honaz seçildi” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından haziran ayı toplantılarının ilk birleşimine geçildi.
HONAZ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Meclis toplantısı öncesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler Honaz esnafını ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Honaz’da Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını inceleyen Başkan Zolan, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu da makamında ziyaret ederek, Honaz Belediyesi Şeref Defterini imzaladı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.