Bugünün kızları yarının annelerinden muhteşem final | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Bugünün kızları yarının annelerinden muhteşem final

Bugünün kızları yarının annelerinden muhteşem final

Denizli’nin Pamukkale ilçesi’nde düzenlenen “Bugünün Kızları Yarının Anneleri” projesi sona erdi.

Denizli’nin Pamukkale ilçesi’nde düzenlenen “Bugünün Kızları Yarının Anneleri” projesi sona erdi.
Gençlik ve spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında hayata geçirilen Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi’nin destek verdiği “Bugünün Kızları Yarının Anneleri” projesi sona erdi. Proje, öğrencilerin sporla, zihinsel ve fiziksel, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle de, ruhsal gelişimine katkı sağlamak hedefiyle yola çıktı. Pamukkale İlçesinde bulunan kısıtlı imkanlara sahip ve hayatın fırsatlarından yeterince yararlanamamış 6 meslek lisenden 100 kız öğrenciyi kapsayan projede, badminton, hentbol ve step-airobik spor eğitimleri başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sanatsal birçok etkinlikler gerçekleştirildi.
“KATILIM BÜYÜK İLGİ OLDU”
Pamukkale Üniversitesi HASAN Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Ak Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Proje Yürütücüsü PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çelik, Proje Koordinatörü Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yahya Karaca, Proje lideri PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Eylem Çelik, 6 okulun rehber öğretmenleri, projede yer alan 100 öğrenci ve veliler katıldı.
ÖĞRENCİLER GÖSTERİLERİYLE BÜYÜLEDİ.
Kız öğrencilerin hep birlikte yaptığı step gösterisi izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Öğrencilerin etkinlikte katılımcılara müzik ve şiir ziyafeti çekti. Projenin sonuçlarıyla ilgili olarak bir öğrenci hayatlarında yaşadıkları pozitif değişimleri katılımcılarla paylaştı. Bir veli de kız çocuğunda projeyle birlikte hem aile içerisinde hem de dersleri anlamında olumlu gelişmelerden söz etti.
Proje Yürütücüsü PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çelik, kız öğrencilerin hayatlarında büyük bir değişim yaratan böylesi önemli bir projenin hayata geçmesinde destek veren herkese teşekkürlerini iletti.
“ÖRNEK BİR PROJE”
Bugünün Kızları Yarının Anneleri projesinin hedef kitlesi, amacı ve ulaştığı sonuçlar anlamında ülkede örnek ve iddialı bir proje olduğunu aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise “Pamukkale Belediyesi olarak böylesi özel bir projenin içinde yer almaktan büyük bir onur duyuyorum. Ülkemizde örnek ve iddialı bir bir proje olduğunu düşünüyorum. Sadece Pamukkale’de kalmayıp, Denizli ve Türkiye’de yaygınlaştırılması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum. İçeriğine ve sonuçlarına baktığımızda başarılı da olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu süreç bittikten sonra kız öğrencilerimize hem spor anlamında hem de aktiviteler anlamında yine destek devam ettirilmeli daha da genişletilmeli. Kızlarımızın daha iyi yerleri hak ettiğini düşünmekteyiz. Sporun hangi dalı olursa olsun yapılmalı” dedi.
“ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Kız öğrencilerinin hepsinin gelecek hayali ve hedefi olduğunu aktaran Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru da, “Çocuklarımızla konuştuğumuzda hepsinin bir hayali ve geleceğe yönelik hedefleri olduğunu gördük. En önemlisi iyi bir insan olmak istiyorlar. Bu projeyle de kız çocuklarımızın hayallerine ve gelecekteki planlarına ulaşmalarını, iyi bir insan olarak, anne, eş olarak en iyi şekilde vatanına, milletine hizmet etmeleri anlamında önemli bir yol haritası çizdik. Projenin sonuçlarının çok olumlu ve pozitif olması bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. Projeye destek veren dahası ilçede okullarımıza, eğitime, kurumlara büyük destek sunan her daim çocuklarımızın yanında olan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e de teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza ve öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Yeter ki siz hedeflerinize yürüyün. Projede emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.
KIZ ÖĞRENCİLERE ÖĞÜTLER VERDİ
Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu ise, kız öğrencilere gelecek planlarında önemli olanın peşinde değil kendilerine, yaşamlarına artı katacak değerli olanın peşinde koşmalarını öğütledi. Konuşmaların ardından Denizli Milletvekili Ramazanoğlu, Başkan Gürlesin ve Kaymakam Beyru projeye katılan kız çocuklarına katılım belgesi ve başarı madalyalarını törenle verdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.