Bu projeler hayat kurtaracak | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Bu projeler hayat kurtaracak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 2016-2017 Eylem Planı çerçevesinde açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında başlanan; Ankara Yolu Köprülü Kavşağı ile sık sık kazaların meydana geldiği Akhan Kervansarayı yanındaki virajlı yolda yapılan düzenleme çalışmaları, hem hayat kurtaracak hem de zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Büyükşehir Belediyesi 2016-2017 Eylem Planı çerçevesinde açıkladığı 121 Dev Proje çalışmaları kentin dört bir tarafında devam ediyor. 121 Dev Projeyi yakından takip eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir süre önce yapımına başlanan Ankara Yolu Köprülü Kavşağı ile sık sık kazaların yaşandığı Akhan Kervansarayı yanındaki yolda yapılan düzenleme çalışmalarını inceledi. Hem hayat kurtaracak hem de zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak projeleri inceleyen Başkan Zolan, 121 Dev Proje ile ilgili çalışmalara kentin birçok noktasında başladıklarını ifade etti. Ankara Yolu Köprülü Kavşağı çalışmasının trafik yoğunluğu, zaman ve yakıt tasarrufu anlamında büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Başkan Zolan, “Ankara yolundan gelen vatandaşlarımız Sevindik Kavşağı’na, kent merkezi yönünden gelen vatandaşlarımız ise Akhan Kavşağı’na kadar gitmek zorunda kalıyordu. Bu hem zaman hem de yakıt kaybına neden oluyordu. Bölgede yapacağımız yeni kavşak ile hem trafik yoğunluğunun hem de zaman ve yakıt kaybının önüne geçmiş olacağız. Kaza riski de en aza indirgenmiş olacak” dedi.

“Her şey Denizlimiz için”

Bir diğer çalışma olan Akhan Kervansarayı yanındaki keskin viraj nedeniyle pek çok kaza yaşandığını anlatan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Bu kazaların önüne geçmek hedefiyle kavşaktaki virajın kurb çapını genişletiyoruz. Bu proje sona erdikten sonra vatandaşlarımız daha konforlu daha güvenli bir ulaşıma kavuşacak. 121 Dev Projeyi vatandaşlarımızla kol kola hayata geçireceğiz. Halkımızın sabrı ve bizim çalışkanlığımızla Denizlimiz çok daha güzel bir noktaya gelecek. Her şey Denizlimiz için.”

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.