Binali Yıldırım kabine listesini Erdoğan'a sundu. | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Binali Yıldırım kabine listesini Erdoğan’a sundu.

Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere saat 10.30 sıralarında sivil plakalı bir araçla Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giriş yaptı. Yıldırım, yeni kabine listesini Erdoğan’a sundu. Yıldırım’ın birazdan yeni Bakanlar Kurulu’nu açıklaması bekleniyor.

Başbakanlık Konutu’ndan çıkışta gazetecilerle konuşan Binali Yıldırım, “Sizin için hakikaten üzülüyorum, böyle erken saatlerde aç susuz burada durmamız beni üzüyor. Bu kadar erken saatte gelmenize gerek yok. Siz çağırın

ben gelirim” dedi.

1405 DELEGENİN OYUNU ALMIŞTI

Yeni kabinenin Erdoğan tarafından onaylamasının ardından, hükümet programı ve güven oylaması takvimi Meclis’te işleyecek.

Binali Yıldırım dün yaptığı açıklamada, kabine listesinin hazırlanmakta olduğunu belirtmiş ve Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul’da bulunan Erdoğan’ın müsait olduğunda listeyi sunacağını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldırım’ı kabul etti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dün yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nde bin 405 delegenin oyunu alarak genel başkan seçilmişti.

Başbakan Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sunmasının ardından, Erdoğan, 65. Hükümeti kurma görevini Binali Yıldırım’a vermişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.