BELEDİYE BAŞKANI FETÖ’DEN TUTUKLANDI

BELEDİYE BAŞKANI FETÖ'DEN TUTUKLANDI

BELEDİYE BAŞKANI FETÖ’DEN TUTUKLANDI

BELEDİYE BAŞKANI FETÖ’DEN TUTUKLANDI : Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ soruşturması kapsamında çökerttiği örgütün sözde Tavas ilçesinin başındaki ismin eski bir belediye başkanı olduğu iddia ediliyor. O başkanın geçmişi bu iddiaları doğrular nitelikte.

23 Ağustos’ta tutuklanarak cezaevine gönderilen Pakmak’ın gözaltı işlemleri sırasında el konulan cep telefonu ve evdeki bazı rehber, defter ve benzeri özel eşyaları arasında eski başkanın Fettullah Gülen’in yaşadığı ABD’nin Pensilvanya eyaletine ait telefon numaraları ve arama kayıtlarına ulaşıldı.

Tavas’ta gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarının ardından tutuklananların arasında Garipköy’ün ilk Belediye Başkanı Osman Pamak’ın da olduğu ortaya çıktı. 1992-1999 yılları arasında tama 7 yıl başkanlık yapan Osman Pakmak ile ilgili şok eden iddia ise FETÖ’nün idari yapılanmasına göre sözde Tavas eyaletinin 1 numaralı ismi olduğu.,!

Pensilvanya eyaletine ait telefon numaraları çıktı

23 Ağustos’ta tutuklanarak cezaevine gönderilen Pakmak’ın gözaltı işlemleri sırasında el konulan cep telefonu ve evdeki bazı rehber, defter ve benzeri özel eşyaları arasında eski başkanın Fettullah Gülen’in yaşadığı ABD’nin Pensilvanya eyaletine ait telefon numaraları ve arama kayıtlarına ulaşıldı. İddiaya göre Denizli’de şu ana kadar gözaltı işlemi uygulanan ve veya tutuklananların arasında yalnızca Pakmak’ın örgütün üst yönetimiyle bizzat görüştüğüne yönelik delillere ulaşıldı.

Halen cezaevinde bulunan Pakmak, memleketi Garipköy’de uzun yıllar sınıf öğretmenliği ve mesleğinin son yıllarında ise okul müdürlüğü gibi idari görevlerde bulundu. 1992’de Garipköy’ün belde belediyesi statüsü kazanmasının ardından bu beldenin ilk belediye başkanı oldu. Ancak Pakmak gençlik yıllarında Garipköy’de değildi.

Pakmak, elde edilen bilgilere göre ilkokuldan sonra Nazilli’deki dedesinin yanında yaşamaya başladı. 1960’lı yılların sonlarında ise, İzmir’de bulunan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin yardımıyla eğitim almak için İzmir’e yerleşti. Ve asıl iddiaya göre o yıllarda Kestanepazarı Camii’nde vaiz olan Fettullah Gülen ile tanıştı. Pakmak’ın o günden bu yana gülen cemaatinin içinde yer aldığı zannediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.