Baykent Battımı | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Baykent Battımı

Denizli’den katılan firmaların arasında yerini alan Baykent Tekstil, tamamen el işçiliği olan peştamal ile öne çıkan firma oldu. Peştamal dışında pamuk ve ipekten yapılan özel tasarım halılarla görücüye çıktı.

Tekstil, havlu ve bornoz ürünlerinin yanında pamuk ve ipekten yapılan özel tasarım halılarla isim yapan Baykent Tekstil,  İstanbul’da gerçekleştirilen HOMETEX fuarında farklı bir konseptle müşterilerinin beğenisine açıldı. Fuarda en çok dikkat çeken ise tamamen el işçiliği ile yapılmış, üretimde herhangi makine kullanılmamış renk renk peştamal ürünler oldu.  İç piyasa ağırlıklı çalıştıklarını ifade eden şirket ihracat ve müşteri yöneticisi Begüm Baykent,  bu ürünün bir benzerinin Türkiye’de üretilmediğinin altını çizdi. Baykent Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baykent ise, siparişten daha çok gösterilen yoğun ilginin kendisini çok memnun ettiğini kaydetti.

Baykent, ‘Ürünümüze güveniyoruz. Kimseye yaptığımız ürünle rakip değiliz ancak halı piyasasında söz sahibi olacağız’ dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.