BAŞKAN GÜRLESİN'DEN ÇOCUKLARA HEDİYE | Denizli Online Haber | Denizli Haber

 BAŞKAN GÜRLESİN’DEN ÇOCUKLARA HEDİYE

Pamukkale Belediyesi’nin Karahayıt’ta Ramazan Geceleri programları kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Ömer Karaoğlu, dillerden düşmeyen ezgilerle muhteşem bir konser verdi. Ramazan ayının maneviyatında gönüllere seslenen sanatçının ezgilerine, izleyenlerde hep birlikte eşlik etti.

Pamukkale Belediyesi’nin, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının manevi atmosferinin yaşatan etkinlikleri Karahayıt’ta Ramazan Geceleri adlı programlarıyla devam ediyor. Ramazan şenlikleri kapsamında birbirinden değerli sanatçılar ilçe halkıyla, sevenleriyle Karahayıt’ta buluşuyor. Ezgi şölenlerinden tasavvuf musikilerine, sema gösterilerinden ilahilere, dini sohbetlere kadar Karahatıy’ta Ramazan coşkusu sürüyor. Etkinliklerin dokuzuncu gününde ezgi sanatçısı Ömer Karaoğlu, sahne aldı. Ramazan ayının maneviyatında Ezgileriyle izleyenlerin gönüllerine seslenen ünlü sanatçı, dillerden düşmeyen ezgilerle muhteşem bir konser verdi. Sanatçının ezgilerine, izleyenlerde hep birlikte eşlik etti. Karaoğlu, konserde “La İlahe İllallah”, “Arzuhal”, “Bilemezler”, “Meryem Gibi”, “Kuşlar” isimli sevilen ezgilerini de seslendirdi. Katılımcılar sanatçının performansını uzun süre alkışladı.

Şenlik kapsamında her gün olduğu gibi ana program öncesi çocuklara ve ailelere yönelik Meddah gösterisi, oyun grupları ve çeşitli eğlenceler yer aldı. Çocuklar oyun gruplarında coştu, pamuk şeker, macun, limonata gibi ikramların tadına baktı. Başkan Hüseyin Gürlesin, çocuklara içerisinde ‘Santranç takımı, Diş Bakım Seti, 4 İşlem Matematik Oyunu ve Boyama Kitabı’nın yer aldığı hediye paketi dağıttı. Çocuklara macunda ikram eden Başkan Gürlesin, hediyelerle Ramazan gecesinde çocukların sevinçlerini ikiye katladı.

KALPLERE SESLENDİ

Gecede seslendirdiği eserlerle maneviyatı yüksek muhteşem bir Ramazan Gecesi yaşattığı için Ömer Karaoğlu’na teşekkür eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sanatçıya içerisinde Kuran-ı Kerim, teşbih ve esansın bulunduğu sanduka hediye etti. Karahayıt’ta Ramazan şenliklerinin tüm coşkusuyla devam ettiğini belirten Başkan Gürlesin, “Ramazan ayının manevi atmosferini yansıtan böylesi güzel etkinlikleri ilçe halkıyla buluşturmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

KADİR GECESİNDE MUHTEŞEM PROGRAM

Kadir Gecesi günü özel bir program hazırladıklarını belirten Başkan Gürlesin, “11 ayın sultanı Ramazan ayında yer alan, maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran, Yüce Yaradanın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde; İncilipınar Parkında hazırladığımız programla, Pamukkale İlçe halkımızla iftardan teravihe kadar bu gecenin manevi atmosferini hep birlikte yaşayacağız. Medine usulü iftarla başlayacak ve Dünyaca tanınmış hafızların katılımıyla gerçekleşecek bu kutlu gecedeki etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

23 Haziran Perşembe akşamı ise Karahayıt’ta Ramazan Şenlikleri kapsamında dini sohbette bulunacak Denizlili ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit,  Pamukkaleliler ile bir araya gelecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.