Denizli'li B.Mintaş'ın Babasını Öldürmesi İçin 1 Milyon TL'ye Anlaştığı, İddia Edildi. | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Denizli’li B.Mintaş’ın Babasını Öldürmesi İçin 1 Milyon TL’ye Anlaştığı, İddia Edildi.

Denizli’de geçtiğimiz yıl uğradığı silahlı saldırıda öldürülen işadamı İsa Mintaş cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 6 kişi tutuklanırken, tutuklananların arasında işadamının oğlu B.Mintaş’ın da bulunduğu öğrenildi. Azmettirici olduğu iddiasıyla gözaltına alınan B.Mintaş’ın babasını öldürmesi için 1 milyon TL’ye anlaştığı, ancak parayı ödemediği için birkaç kez darp edildiği iddia edildi.
Olay, 21 Kasım 2015 tarihinde gece saatlerinde Pamukkale ilçesi Sümer Mahallesi 25. Cadde’de meydana gelmişti. İşadamı İsa Mintaş, 20 V 2737 plakalı aracıyla kırmızı ışıkta beklerken aracına yaklaşan kişi ya da kişiler pompalı tüfekle İsa Mintaş’a ateş açtı. Otomobille olay yerinden uzaklaşan kişi ya da kişiler gecenin karanlığında kaybolurken, İsa Mintaş olay yerinde hayatını kaybetmişti.
Aradan geçen 6 ayın ardından soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, yüzlerce güvenlik kamerası izleyerek katillere ulaşmaya çalıştı. Teknik takip de yapan ekipler işadamının oğlu B.Mintaş ile Yusuf Ç., Erdem E, Kamil E., Hakan K., Ozan P., Şahin T., Ramazan D. ve Ümit A.’yı gözaltına aldı. Yapılan araştırmada azmettirici olduğu iddiasıyla gözaltına alınan B.Mintaş’ın babasını öldürmesi için 1 milyon TL’ye anlaştığı ancak parayı ödemediği için birkaç kez darp edildiği iddia edildi.
6 TUTUKLAMA
Gözaltına alınan şahıslar, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcısına ifade veren işadamının oğlu B. Mintaş ile Kamil E., Hakan K., Yusuf Ç., Ozan P. ve Erdem E. tutuklandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.