Aileden 3. isim de gözaltına alındı

Aileden 3. isim de gözaltına alındı

Aileden 3. isim de gözaltına alındı

Aileden 3. isim de gözaltına alındı

Aileden 3. isim de gözaltına alındı

Aileden 3. isim de gözaltına alındı : Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmanın işadamlarına dönük ayağında yeni gözaltılar var. Denizli’nin büyük marketler zinciri sahibi aileden 3. isim de gözaltına alındı. Adnan ve Can Pekdemir’in ardından Faruk Pekdemir de FETÖ iddiasıyla gözaltına alındı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik iş dünyasıyla bağlantılı yürüttüğü soruşturmalar sürüyor. Son dönemde gözaltına alınanların sayısı 85’e yükselirken, gözaltına alınanlar arasında önemli isimler de var.

FETÖ operasyonları kapsamında marketler zinciri sahibi Pekdemir Ailesi’nden 3. isim gözaltına alındı. Pekdemir Marketler zinciri sahiplerinden Cemal Pekdemir’in oğlu Faruk Pekdemir, son dalga operasyonda gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve sorgusu başlayan Faruk Pekdemir, aynı aileden alınan 3. isim oldu.

Daha önce kardeşi Adnan Pekdemir gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bir süre önce de AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevi ve Yürütme Kurulu’ndan istifa eden Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Halil Pekdemir’in oğlu Can Pekdemir de gözaltına alınmıştı.

Can ve Faruk Pekdemir ile birlikte alınan diğer işadamlarının da sorguları sürüyor

denizli haber : http://denizli20haber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.