Acıpayam ve Çardak'ı buluşturan proje | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Acıpayam ve Çardak’ı buluşturan proje

Acıpayam ve Çardak’ı buluşturan proje

Acıpayam ve Çardak’ı buluşturan proje : DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ve Çardak ilçelerini birbirine bağlayacak 31 kilometrelik Yeşilyuva-Söğüt yolunda çalışmalara başladı.

Acıpayam ve Çardak'ı buluşturan proje

Acıpayam ve Çardak ilçelerini birbirine bağlayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016-2017 Eylem Planı projeleri arasında yer alan Acıpayam ve Çardak’ı alternatif yoldan birbirine bağlayacak olan 31 kilometrelik Yeşilyuva-Söğüt yolunda çalışmalar başladı. Yeşilyuva-Söğüt Mahalleleri arasındaki dağ yolunda yapılan düzenleme çalışmaları sonucunda Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen Acıpayamlılar ve Muğla-Antalya yönüne gitmek isteyen Çardaklılar kent merkezinden geçmek zorunda kalmayacak, yakıttan ve zaman tasarruf sağlayacak.

Yeşilyuva Mahallesi’ne yaptığı ziyarette proje hakkında bilgi veren AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yeşilyuva’nın uzun zamandan beri arzusu olan Çardak ve Söğüt’e bağlanan yolda çalışmalarımız başladı. Yolda hafriyatlar, köprüler ve menfezler yapılıyor. Yolun asfaltla ilgili ihalesini de gerçekleştirdik. Yolumuz tamamlandığında Acıpayam Yeşilyuva’dan, Çardak Havalimanı’na ve Ankara’ya gidiş bağlantısını sağlamış olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.