80 YAŞINDA TEKERLEKLİ SANDALYESİYLE | Denizli Online Haber | Denizli Haber

80 YAŞINDA TEKERLEKLİ SANDALYESİYLE NÖBETE DESTEK VERİYOR

Denizli’de yaşayan 80 yaşındaki kanaat önderi Ahmet Pakel, tekerlekli sandalye ile yorulmadan darbe girişimine karşı nöbet tutanlara destek veriyor.

Denizli’de yaşayan 80 yaşındaki kanaat önderi Ahmet Pakel, tekerlekli sandalye ile yorulmadan darbe girişimine karşı nöbet tutanlara destek veriyor.
Denizlililer Delikliçınar Meydanında darbe girişimine karşı ‘demokrasi nöbeti’ sürüyor. Darbe girişimine karşı ‘demokrasi nöbeti’ne yaşlı, genç, kadın, erkek herkes ellerinde Türkiye Bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlara destek veriyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Delikliçınar Meydanı’nda toplanan vatandaşlara destek verdiğini belirten 80 yaşındaki tekerlekli sandalyeli Ahmet Pakel, “Cumhurbaşkanımızın erken davranması, halkımızı uyarması, halkımız da onu çok sevdiğinden dolayı, herkes onun çağrısıyla sokaklara inince, ülkenin sahibi ülkesine sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanı el birliğiyle diğerleri hüsrana uğradı. İnşallah bundan sonra da, çorap söküğü gibi sökülecek, onlar hüsrana uğrayacak, ülke kurtulacak inşallah” dedi.
Parçalanmışlıkta ve bölücülükte darlık ve zorluk olduğunu belirten 80 yaşındaki Pakel, “Ülkemizin birliği ve beraberliği için her zaman destekliyoruz. Ama buradaysam daha çok destek vermiş olurum. Neden derseniz, birlikte kuvvet vardır. Onun için Müslüman her zaman birlik ve beraber olur. Ülkemizin birlik ve beraberliği için de elbette bir Müslüman gayret edecektir. Müslüman daima birlikten yanadır, dirlikten yanadır, huzurdan yanadır. Yürekler daima Allah için olacak. birlik ve beraberlik olacak, onun için hiç kimse yanaşamaz” diye konuştu.
Mehter takımı bir konser verdiği demokrasi nöbetinde, gecenin ilerleyen saatlerinde şehitler için dualar edildi.
Öte yandan Delikliçınar meydanın girişine üzerinde “Kişi sevdiğiyle beraberdir”Hadis-i Şerif bulunan ve altında “Ölümüne seninleyiz Reis” pankartı asıldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.