21.07.2016 PERŞEMBE ALTIN FİYATLATI | Denizli Online Haber | Denizli Haber

21.07.2016 PERŞEMBE GÜNÜ ALTIN FİYATLATI

Gram altın fiyatlarında tarihi rekorlar test edilirken fiyatların ne yönde seyrine devam edeceği merakla bekleniyor. Uluslararası piyasalarda altın ons fiyatında bir değişim olmamasına rağmen Türkiye’de altın fiyatlarındaki bu yükseliş tamamen dolara bağlı olarak gelişmektedir. Çünkü ülkemizde altın fiyatları dolara endekslidir ve dolarda görülecek artış ve azalışlara göre değerlenmekte ya da değer kaybetmektedir.

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.327 dolar seviyesinde dengelenmişken ülkemizde altının gram fiyatı 131,3 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Gram altın fiyatı daha sonra düşerek 129,3 TL seviyelerinde sakinleşti. Altın piyasasının merkezi olan Kapalıçarşı’da çeyrek altın 211 TL’den alınıp 218 TL’den satılıyor.

Cumhuriyet altını ise 861 TL’den işlem görüyor.ALTININ ONS FİYATI SAKİN SEYRİNİ SÜRDÜRÜYORCuma gecesi meydana gelen darbe teşebbüsünün sonrasında yükselen dolara bağlı olarak çıkışa başlayan gram altın fiyatları bugün de dolar kurunun Asya piyasalarında son 10 ayın en yükseğine çıkmasıyla 131,3 TL seviyesine kadar yükseldi.

Altının gram fiyatı saat 10:30 itibariyle 130 TL seviyelerinde dengelendi. Altının ons fiyatı, küresel çapta yaşanan sorunlar, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı ve Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED’in faiz artırımlarını ötelemesi ile yükselişe geçerek 1.375 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. İlerleyen günlerde yatay bir seyre giren altının ons fiyatı 1.330 dolar seviyelerinde dengelendi. Saat 12:30 itibariyle uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.326,85 dolardan işlemlerine devam ediyor.Kaynak: Çeyrek altın uçuşa geçti

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.